wtorek, 11 lutego 2014

4. Muzycznie cz.I ROCK

Miłością do rock'a zarazili mnie rodzice. Do dziś pamiętam sobota-sprzątanie do Queen, Pink Floyd, Led Zeppelin, Guns N' Roses, The Doors, Jimi Hendrix, King Crimson, Deep Purpel... Aż lepiej przecierało się kurze z mebli a odkurzanie było czystą przyjemnością. Szkoła podstawowa nie zmieniła mojego podejścia do takowej muzyki, wręcz przeciwnie zarażałam nią innych. Miło było patrzeć jak koleżanki porzucają Britney Spears na rzecz Nirvany, jak chłopcy zamiast słuchać Eminema zachwycają się Perfectem, Chłopcami z Placu Broni czy Republiką. Końcówka podstawówki i początek gimnazjum zaczęła się dla mnie era ubioru na czarno. Wtedy też zakupiłam pierwszą kostkę, glany...z czasem mama nie kupowała mi już ciuchów w innym kolorze niż czarny. Bywałam stałą bywalczynią sklepów z asortymentem dla miłośników ciężkiej muzyki, a moja kolekcja naszywek zwiększała się w wielkim tempie. Koniec gimnazjum objawił się wprowadzeniem do swojej garderoby ubioru punkowego...Dziś już nie ubieram się ani jak rockmenka ani jak punk ale wewnętrznie nic się nie zmieniło, nadal kocham tą muzykę i choć ubieram się inaczej nierzadko wplatam do stylówek martensy, ramoneskę itp.
 Ten utwór jest ponadczasowy <3 :Plecak- sh, kurtka-sh, bokserka-new yorker, spodnie-allegro, wisior-allegro, bransoletka-rossmann


3 komentarze:

 1. Jakbym czytała o sobie kiedyś. Kultowa kostka - niewygodnie toto jak cholera, ale obowiązkowo musiało być. Miło, że nadal są ludzie (młodsi ode mnie, jak mniemam), którzy słuchają klasyki. Mój pierwszy w życiu koncert to byli Purple w 93 r. w oryginalnym składzie. Teraz rzadziej słucham klasycznego rocka, częściej mam w odtwarzaczu metal, folk, muzę filmową, nawet ambient z gier (uwielbiam :)), ale tamta muzyka otworzyła mi kiedyś uszy. Pozdrawiam :)
  PS. Jesteś bardzo ładna.

  OdpowiedzUsuń
 2. A do sprzątania najlepszy power metal - fajnie się odkurza śpiewając: aaaaaaaahh, it's Halloweeeeeen :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz świetny styl, tak muzyczny jak i ,,ubraniowy". Rodzice tacy jak Twoi, to skarb największy!!! Nie każde dziecko akceptuje gusta ,,starych" i chcąc się przypodobać otoczeniu, słucha i wygląda tak jak wszyscy w szkole!!! Mam nadzieję, że moje córy będą mądrze kształtować swoją osobowość.
  Sara!!! Czyżbyś w wolnych chwilach ,,bawiła się" spawarką??? Te rzeźby są niesamowite!!!

  OdpowiedzUsuń